Chytrý bezpečnostní visací zámek

posted in: Nezařazené | 0

S chytrým visacím zámkem Noke Padlock už nepotřebujete klíče ani si nemusíte pamatovat kombinaci čísel, přesto bude vaše kolo, skříňka, kůlna nebo třeba garáž zcela v bezpečí a pod vaší absolutní kontrolou. K odemčení vám postačí jakýkoliv chytrý telefon nebo tablet s podporou Bluetooth 4.0, případně Apple Watch. Můžete na dálku udílet různé druhy přístupů a oprávnění různým uživatelům, zatímco vy budete vždy naprosto přesně vědět, kdo, kdy a kde přistupoval k vašemu majetku. Už při prvním kontaktu vás příjemně překvapí bytelné provedení Noke Padlock. Byl záměrně navržen jako co nejodolnější, a zároveň nejjednodušší kus elektroniky s ohledem na pohodlné každodenní používání v různých podmínkách. Tohle je skutečně bezpečný zámek, který přináší zásadní změny do dlouhodobě neinovované oblasti. 

Noke. Žádný klíč – žádný problém. 


Odolnost a bezpečnost až na prvním místě
Noke Padlock byl navržen pro dlouhodobé používání v nejtvrdších podmínkách v nejzáludnějších situacích. Je vodotěsný a dokáže fungovat v rozmezí teplot od -23 až +65 °C. Třmen o tloušťce 8 mm z boron hardenové oceli spolu s celkovým masivním provedením zámku zaručuje neuvěřitelnou mechanickou odolnost. Disponuje mimo jiné nejmodernější technologií proti vyháčkování západky. 

Samotný Bluetooth přenos komunikace podléhá velmi složitému šifrování, jehož prolomení se rozhodně nemusíte obávat.

Zámek je certifokován v bezpečnostní třídě 1 dle EN12320

 

Jednoduchý, ale promyšlený design
Stranou ovšem nezůstal ani vzhled chytrého zámku Noke Padlock. V tom nezapře svůj původ v designérské kanceláři FUZ Designs. Díky jemné povrchové úpravě a zaobleným hranám se Noke velice příjemně drží v dlani a vážně skvěle také vypadá. I každodenní věci prostě mohou mít styl. 

Absolutní kontrola nad majetkem, snadné nastavení a sdílení
Ovládací aplikace Noke je zdarma pro mobilní telefony a tablety se systémy iOS, Android a Windows, které podporují Bluetooth 4.0 Smart. 

Do aplikace lze přidávat zámky Noke, ať už jako vlastník nebo povolený uživatel. Jako vlastník můžete zámky pojmenovávat a nastavovat pro každý z nich různá pravidla a práva pro různé uživatele. 

V aplikaci můžete udílet různé druhy přístupů a práv různým uživatelům. To znamená, že například členům rodiny udělíte plný přístup a administrátorská práva, zatímco přátelům umožníte odemknout vaši lesní chatičku pouze tento víkend. Můžete specifikovat den, konkrétní denní dobu a dokonce i místo, pro které bude opravnění platné. Oprávnění lze jednoduše sdílet přes email nebo přímo v aplikaci Noke. 

V přehledu historie si také můžete prohlédnout, kdo a kdy váš zámek odemykal. A také se můžete podívat, kde byl zámek odemčen díky propojení s polohovými službami telefonu, který byl k odemčení použit. 

Existují 4 různé způsoby, jak Noke otevřít: 

1. Odemknutí v jednom kroku (1-Step Unlock)
Po stisknutí třmene hledá Noke automaticky ve svém dosahu telefon se stejným šifrovacím klíčem. Je-li na tomto telefonu nastaveno automatické odemykání (auto-unlock), Noke se okamžitě odemkne. A vy ani nemusíte vytáhnout telefon z kapsy nebo tašky. 

2. Odemknutí ve dvou krocích (2-Step Unlock)
Noke opět po stisknutí třmene vyhledá telefon se shodným šifrovacím klíčem, ovšem nyní mu pošle notifikaci na displej k potvrzení nebo zamítnutí odemčení. To se hodí zejména v případech, kdy se příliš nevzdalujete z dosahu Bluetooth. Třeba když necháte bicykl zamčený před svojí oblíbenou kavárnou… 

3. Odemknutí pomocí rychlého kódu (Quick-Click)
Co když se mi telefon vybije, zapomenu ho doma nebo dokonce ztratím? Pro tyto případy existuje pojistka ve formě rychlého kódu – kombinace dlouhých a krátkých stisknutí třmene, chcete-li morseovky, kterou si nastavíte při prvním spárování Noke s aplikací. Právě tuto kombinaci pak použijete pro snadné odemknutí Noke v nouzi. Také se to ale může hodit třeba na plaveckém stadionu, kdy necháte ve své skříňce i telefon. 

4. Odemknutí pomocí klíčenky (Key Fob) 
Možná je to trochu překvapivé, ale ještě ne úplně všichni dnes používají chytrý telefon. Nebo třeba nechcete nosit telefon s sebou pokaždé, když potřebujete otevřít Noke. Z toho důvodu je možné otevřít Noke pomocí Bluetooth klíčenky (Key Fob), do které nahrajete šifrovací klíč ke svému Noke. Klíčenka pak funguje obdobně jako dálkové otvírání automobilu. Jedna klíčenka může odemknout až deset Noke a jeden Noke může být odemknut až deseti klíčenkami. Klíčenka není součástí balení a je potřeba ji zakoupit samostatně. 

Baterie a životnost
Baterie typu 2032 je samozřejmě součástí balení, Noke tak můžete začít používat ihned. Baterie vydrží minimálně rok běžného provozu. A pokud se bude blížit konci životnosti, dozvíte se to určitě včas z aplikace Noke. Výměna baterie je snadná, stačí pootočit zadním krytem odemčeného zámku. Bez nářadí. 

Jump Start
Pokud se přece jenom stane, že se baterie vybije, opět to nebude žádný problém. Zespodu zámku sejměte gumovou západku, pod kterou naleznete kovové kontakty. Mezi ty vložíte novou baterii, což Noke poskytne dostatek energie na odemknutí, a tím pádem otevření zadního krytu k výměně staré baterie. 

Vlastnosti:

  • Chytrý Bluetooth visací zámek
  • Odemyká se pomocí chytrého telefonu bez klíčů nebo číselných kombinací
  • Odolné a trvanlivé provedení z tvrzené oceli, elegantní design
  • Voděodolné (stupeň IP66)
  • Provozní teplota v rozmezí -23 až +65 °C
  • Třmen o tloušťce 8 mm z bórem legované oceli
  • Odolné proti vyháčkování západky
  • Vysoce zabezpečená Bluetooth komunikace (PKI)
  • Aplikace pro telefony a tablety s iOS (od iPhone 4S) Android (od 4.3) a Windows (od 8.1) a podporou Bluetooth 4.0 (Smart)
  • 1 vlastník, více uživatelů s různými právy
  • Různé úrovně udělovaných přístupů – neomezené či časově i místně omezené
  • Záznam historie – kdo, kdy a kde otevíral Noke Padlock
  • Snadná správa různých zámků i uživatelů
  • Funkce Jump Start – rychlodobití v případě vybití staré baterie
  • Funkce odemykání rychlým kódem (Quick-Code) – sekvence krátkých a dlouhých stisknutí třmenu
  • Funkce Auto-Unlock (automatické otevření) – otevření zámku, pokud je telefon v dosahu
  • Možnost otevření klíčenkou (Key Fob)
  • LED indikace stavu: červená – zamknuto, zelená – odemčeno, modrá – připojování / krátké stisknutí, bílá – dlouhé stisknutí
  • Napájeno 1 ks výměnné baterie CR2032 (součástí balení)
  • Stav baterií zobrazen v aplikaci, upozornění na nízkou kapacitu
  • Životnost baterie cca 1 rok běžného používání
  • Rozměry: šířka 58 mm x výška 84 mm (vč. třmene) x hloubka 27 mm
  • Průměr oka: 19,2 mm
  • Hmotnost: 319 g Volitelné příslušenství:
  • Noke držák na kolo včetně kabelu – kvalitní splétaná ocel, průměr 10 mm, délka 2 m, instalace na sedlovou tyč
  • Noke Keyfob dálkový klíč (klíčenka) – pro odemykání zámků Noke bez telefonu nebo rychlého kódu Aplikace:

   Aplikace Noke zdarma pro chytré telefony a tablety se systémem iOS (iPhone 4S a vyšší) a Android od verze 4.3. Videoukázky a návody (EN): 
   Nastavení Noke Padlock:

   Časté otázky a odpovědi: