Kování SmartAir s klávesnicí

posted in: Nezařazené | 0

hqdefaultAssa Abloy představila nové kování SmartAir s dotykovou klávesnicí a novou konstrukcí čtečky po vzoru nástěné čtečky. Mezi hlavní změny patří nahrazení jack konektoru vidličkovým konektorem, známím u elektronické vložky SmartAir. Klavesnice lze využívat zatím pouze u sytému Update on Card a Air software TS1000 6.03 a vyžší, ve verzi Standalone je kování pouze na karty/čipy.

Klávesnice, jak už jsem se zmínil, je dotyková a velmi pohodlně se na ní zadávají kody. V softwaru je možno přiřadit každému uživateli vlastní kód a nebo společný kód pro všechny uživatele.

Čtečka je nově podsvícná. Zelená barva označuje že došlo k odemčení, červená označuje chybu nebo uzamčení zámku a modrá barva svítí když používáte klavesnici.

Další změnou je předělaný radiový modul který je zmenšen a ukryt pod standardním tělem kování. Poslední funkce kterou bych chtěl uvezt je možnost aktivace kováni skrze domovní telefony, u baterie je kontakt po jehož spojení dojde k otevření dveří i se zelenou signalizací. Díky této funkci lze ovládat dveře s mechanickým zámkem pomocí relé spínaného v table. Tato možnost se musí nastavit v softwaru TS1000 6.03 a vyžší.